Bludiště

Dne 14. června se naše škola zúčastnila televizní soutěže Bludiště. Náš tým byl složen z Kačky Langerové a Diany Zeleňákové z 9. třídy, Honzy Valíčka z 8. třídy a Dana Syrovátky ze 7. třídy. S nimi jako publikum jela celá sedmá třída, část osmé a deváté třídy.

Odjezd se uskutečnil v 5:30 z náměstí v Žulové. Asi za dvě a půl hodiny jsme dojeli do Ostravy. Při příjezdu na nás čekaly dvě asistentky, které nás odvedly do šatny a účastníky natáčení odvedly se převléci a nachystat na natáčení. Měli jsme modrou barvu. Museli jsme si vypnout mobily nebo nastavit mód letadla, abychom nerušili citlivé přístroje.

Jako první disciplína se natáčely lasery. Natáčení jsme mohli sledovat na televizi, která byla umístěna v prostoru mezi šatnami. Na pokračování natáčení jsme se již všichni přesunuli do studia. Sedli jsme si na vysoké lavičky. Přišel za námi režisér soutěže a řekl nám, co máme dělat. Začali jsme natáčet. Z naší strany přiběhli červení, kteří soutěžili již po třetí. Doprovázeli jsme je hlasitým potleskem. Ze strany soupeřů přiběhli naši „modří“. Další záběr máme hotový. Pomocní asistenti stále přinášeli a odnášeli různé rekvizity. Na scénu přišly železné zahnuté tyče modré a červené barvy. Týmy měly za úkol vytáhnout kladívko, které bylo přidělané na kolečku, které se pohybovalo na tyči. Začal se točit další záběr. Z našeho týmu šel na překážku Dan. Ze začátku vedl tým červených. Soupeřka chtěla kladívkem zazvonit na zvonek, avšak se netrefila. Toho Dan využil a zvítězil! Další překážkou bylo házení bludišťáků do připraveného koše. Kačka a Dia vyšplhaly na laně a sbíraly bludišťáky, které následně dávaly Honzovi a Danovi. Ty se dále snažili zasáhnout koš. Zlatého bludišťáka jsme bohužel nezískali. Soupeři v této disciplíně jednoznačně vyhráli. Následoval vědomostní kvíz, který nám šel opravdu dobře a obě otázky jsme odpověděly správně. Nakonec nás čekala hádanka, kde si naše družstvo mohlo za vybojované bludišťáky dokoupit nápovědu. Přestože jsme měli dost nápověd, podařilo se tuto soutěž vyhrát opět červenému družstvu. To už byl jasný symbol toho, že jsme prohráli.

Soupeři byli opravdu skvělí a není divu, že své vítězství opět obhájili. I když jsme prohráli, všichni jsme si to náramně užili. Na závěr přichystali pro červený výtězný tým „balancovník“, ve kterém opět zabodovali a vyhráli tak stříbrného bludišťáka. Naši účastníci a paní učitelky dostali za památku trička bludiště. S prázdnou jsme však domů nejeli. Dominik Blažek ze 7. třídy skočil „tygří skok „ pro bludišťáka a zásah se mu povedl.


            Text: Tereza Ehrenbergerová, Nikol Paschkeová 7. třída

            Foto: Jana Harbichová

 

Fotogalerie: Bludiště

Kontakt

Základní škola Žulová, okres Jeseník - příspěvková organizace Školní 147 790 65 Žulová Telefon:
Ředitelka školy - 584 437 031
mobil - 603 205 331
Zástupce řed. - 584 437 407
Školní družina - 737 038 544
Školní jídelna - 584 437 227
Správce tělocvičny - 605 931 248
zszulova@jes.cz