Zahájení školního roku 2018/2019

V pondělí 3. září se školáci opět sešli v prostorách tělocvičny, aby zahájili školní rok 2018/2019. Zde nově příchozí i stávající žáky, jejich rodiče a prarodiče přivítala paní ředitelka Mgr. Věra Mondeková i starosta města Radek Trsťan. Slavnostní zahájení doprovázelo vystoupení žáků školy, kteří přednesli básničky a zazpívali nazkoušené písně. Nechybělo ani pasování dvanácti prvňáčků, kteří s nadšením i mírnou nervozitou očekávali svůj první školní den. Na závěr si jednotlivé ročníky odvedli třídní učitelé do tříd.

Do nového školního roku přejeme všem žákům, rodičům i učitelům hodně úspěchů.

POBYT V PŘÍRODĚ

Dvakrát během školního roku se žáci se svými třídními učiteli vydávají do okolí Žulové na pobyt v přírodě. Ten první již mají školáci úspěšně za sebou. Žáci mají během pobytu příležitost poznat nové spolužáky a začít nový školní rok hrou v prostředí ještě prázdninovém. Děti se prošly kolem Boží hory, plnily různé úkoly, nebo třeba opékaly. Ale i tak se dá učit. Jak se chovat k přírodě, jak poznávat nové věci, nebo jak vidět své okolí trochu jinak, možná lépe. Škola přece nemusí být jen o sezení v lavicích. Dětem se pobyt jistě líbil. Koneckonců sezení si ještě užijí.

Text: Mgr. Karla Černochová

Závody v přespolním běhu

Dne 26. 9. 2018 se žáci naší školy zúčastnili okresního kola v přespolním běhu. Závod se odehrál v areálu lyžařských vleků v Lipové. Naši školu reprezentovalo 21 běžců. Tentokrát jsme na stupně vítězů nedosáhli, přesto patří všem žákům poděkování za předvedený výkon.

Text a foto Mgr. Jan Daniel.

Branný závod – „TÁHNEME ZA JEDEN PROVAZ“

V pátek 5. 10. 2018 se čtyři tříčlenná smíšená družstva druhého stupně naší školy zúčastnila branného závodu pořádaného ve spolupráci Policie Jeseník, Městské policie Jeseník, Hasičského záchranného sboru Jeseník a Zdravotnické záchranné služby Jeseník. Soutěž probíhala v areálu bývalých kasáren a skládala se z běhu terénem a plnění úkolů, které byly zaměřeny právě na znalosti o jednotlivých složkách integrovaného záchranného systému.

Družstvo našich mladších žáků ve složení - Helena Hana Šarmanová, Anna Opršalová a František Strouhal – obsadilo krásné 3. místo ve své kategorii.

Text a foto Mgr. Jan Daniel

Projektový den ZŠ Žulová

Dne 7. 11. 2018 se uskutečnil projektový den pro druhý stupeň. Na každou hodinu byl nachystaný nějaký program. Jeden z programu byl najít pomocí internetu i vědomostí odpovědi na různé otázky o historii České a Československé republiky. Druhým úkolem bylo navrhnout pomocí předlohy šaty a auta z 90. let. Jako další byla zeměpisná tajenka tykající se též České republiky. Posledním úkolem byla zábavná matematika, kde jsme počítali data různých událostí do dnešního roku, tedy 2018. Projektový den si jistě všechny děti užily a mají dobré zážitky.

Vypracovaly: Nikol Paschkeová  a Kateřina Tillová

Projektový den

Starší žáci mistři okresu

Okresní soutěže ve florbale

Měsíc listopad patří tradičně okresním kolům ve florbale. Naše škola obsadila všechny kategorie.

Jako první přišli na řadu mladší žáci, kteří si v kvalifikačním kole v Lipové vybojovali postup do finále. To se hrálo v nové hale v Jeseníku. V posledním zápase turnaje jsme hráli se Supíkovicemi o vítězství. Bohužel jsme i přes značnou převahu smolně prohráli 1:2 a v konečné tabulce se propadli na třetí místo.

Úspěšnější byli starší žáci. Kvalifikačním kolem, hraném opět v Lipové, také snadno proklouzli do finále. Velmi vyrovnanou základní skupinu jsme dokázali vyhrát a v semifinále tak narazili na Lipovou. Ještě půl minuty před koncem jsme vedli, ale soupeř šťastnou střelou dokázal vyrovnat. Rozhodnout tak musely nájezdy. V těch svou chybu před vyrovnávacím gólem napravil Latzel, který nejen že soupeře vychytal, ale dokázal i proměnit rozhodující nájezd. Ve finále jsme opět hráli se Supíkovicemi. Ve starší kategorii jsme jim ale nedali šanci a čtyřmi góly Syrovátky jsme je porazili 4:1. Starší žáci se tak stali mistry okresu a zajistili si právo náš okres reprezentovat v krajském kole v Lipníku nad Bečvou.

Sestava: Kozub, Petrík – Barabáš, Čáslava, Ondruch, Nevole, Šarman, Latzel, Syrovátka, Valíček, Danilko

Své turnaje odehrály i dívky, které hrály rovnou finále. Starší žákyně skončily na konečném šestém místě. Mladší, na turnaji hraném na naší škole, skončily po vyrovnaných bojích čtvrté.

Všem hráčkám a hráčům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.